• The Forty-Year-Old Version

  • Farewell Amor

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

  • Black Bear

    ★★★½

  • Air Conditioner

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Time

    ★★½

  • Spree

  • The Mole Agent

  • Dick Johnson Is Dead

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Model Citizen

    ★½

  • Happy Old Year

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Dreamy Eyes

    ★★

  • No More Wings

  • Cats

  • Wind

  • Bombshell

    ★★½

  • Lonely Encounter

  • Queen of the Morning Calm

    ★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • In the Dusk

    ★★★

  • Soul

  • Richard Jewell

  • Uncle

    ★★★

  • Noelle

    ★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Blizzard of Souls

  • Full Moon

    ★★

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • 14 Days, 12 Nights

    ★½

  • Seven Worlds, One Planet

  • Better Days

    ★★★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • Impetigore

  • Da Yie

    ★★★½

  • Moonlit Winter

    ★★★

  • The Artist's Wife

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Miracle in Cell No. 7

  • Earthquake Bird

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

  • Eternal Beauty

  • Moving On

    ★★★½

  • Agnes Joy

    ★★½

  • Twilight's Kiss

    ★★★

  • Rose Plays Julie

  • Alelí

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Shannon Amen

  • The Endless Trench

    ★★★

  • Saria

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Undone

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Antigone

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★½

  • Wet Season

    ★★★

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★★½

  • Route-3

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • And the Birds Rained Down

  • How to Build a Girl