• Panic Room

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Alien³

    ★★★

  • Aliens

    ★★★½

  • I Know What You Did Last Summer

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Scream 3

    ★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Scream 2

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★