• Tear Along the Dotted Line

    ★★★★½

  • Olaf Presents

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • Ciao Alberto

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • After We Fell

    ½

  • Twenty Something

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Nine Perfect Strangers

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Dinosaur Barbarian

    ★★½

  • No. 2 to Kettering

    ★★

  • Going Home

    ★★★½

  • Crosswalk

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Time

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Blush

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Plan B

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

    ★★★

  • Shadow and Bone - The Afterparty

    ½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Rose Island

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ½

  • Alien Xmas

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • OPAL

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • My First Summer

    ★★½