tere has logged 417 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
The Illusionist

The Illusionist

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Songs to Sing in the Dark

Songs to Sing in the Dark

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
Dinosaur Barbarian

Dinosaur Barbarian

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
No. 2 to Kettering

No. 2 to Kettering

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Going Home

Going Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Crosswalk

Crosswalk

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Fetch

Fetch

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Elephant in the Room

Elephant in the Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Zenith

Zenith

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Drop

Drop

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Flower in the Mirror

Flower in the Mirror

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Downtown

Downtown

2019
×
★½
Edit this entry  
22
Hair-Jitsu

Hair-Jitsu

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
The Race

The Race

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
Lightning in a Bottle

Lightning in a Bottle

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Cycles

Cycles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Just a Thought

Just a Thought

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
Lucky Toupée

Lucky Toupée

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Exchange Student

Exchange Student

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Puddles

Puddles

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★
Edit this entry  
21
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
Once Upon a Snowman

Once Upon a Snowman

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Old Mill

The Old Mill

1937
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Olaf Presents

Olaf Presents

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Edit this entry  
13
The Lumineers: III

The Lumineers: III

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Ballad of Cleopatra

The Ballad of Cleopatra

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
½
Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Armadillo's Prophecy

The Armadillo's Prophecy

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Planetarium

Planetarium

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Swan Princess

The Swan Princess

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★½
Edit this entry  
01
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★½
Read the review Edit this entry