tere has logged 30 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Asparagus

Asparagus

1979
×
★★★½
Edit this entry  
16
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shrek Forever After

Shrek Forever After

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Girl

Girl

2018
×
★½
Edit this entry  
10
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry