• Conversations with Friends

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Moon Knight

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Death on the Nile

    ★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

  • Fresh

    ★★★½

  • Cem Yılmaz: Diamond Elite Platinum Plus

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • A Man Named Scott

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Robin Robin

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The Windshield Wiper

  • A Hero

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • The Queen of Basketball

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Audible

  • Save Ralph

  • Hey There!

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • CODA

    ★★★½

  • Flee

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob