Sort by

Ava 🎞 has logged 67 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry