Sort by

Ava 🎞 has logged 263 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Williams: Come Inside My Mind

Robin Williams: Come Inside My Mind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zoey's Extraordinary Christmas

Zoey's Extraordinary Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Frost/Nixon

Frost/Nixon

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trumbo

Trumbo

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcism of Emily Rose

The Exorcism of Emily Rose

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry