• The Voyeurs

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Child's Play

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Murder in the Front Row: The San Francisco Bay Area Thrash Metal Story

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Everybody's Everything

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • High Life

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★

  • Paterno

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Trade

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½