Antonio has logged 51 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Imperium

Imperium

2016
×
★½
Edit this entry  
04
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Edit this entry  
27
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pi

Pi

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Detroit Rock City

Detroit Rock City

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Trade

The Trade

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Child's Play

Child's Play

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
21
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Goon: Last of the Enforcers

Goon: Last of the Enforcers

2017
×
★★½
Edit this entry