Sort by

Julie has logged 112 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Recruit Rhapsody

Recruit Rhapsody

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Spencer

Spencer

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Michael Jackson's Thriller

Michael Jackson's Thriller

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

Lone Wolf and Cub: Baby Cart to Hades

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ju-On: Origins

Ju-On: Origins

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Program

Program

2003
×
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
OPAL

OPAL

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★½
Read the review Edit this entry