• The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ½

  • Dune

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ½

  • Old

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • A Whisker Away

    ★★★★

  • The Half of It

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Swallow

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Official Secrets

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Green Book

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Burning

  • Blockers

    ★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Wonder Woman

  • Big Little Lies

    ★★★★★