Tessa has logged 35 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Second Best Exotic Marigold Hotel

The Second Best Exotic Marigold Hotel

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
See You Soon

See You Soon

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Deadly Friend

Deadly Friend

1986
×
★★
Edit this entry  
24
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
Acrimony

Acrimony

2018
×
Edit this entry  
24
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Amityville II: The Possession

Amityville II: The Possession

1982
×
★★
Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Intruder

The Intruder

2019
×
Edit this entry  
20
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Switch

The Switch

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
After

After

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Possession

Possession

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The People Under the Stairs

The People Under the Stairs

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
Perfect Stranger

Perfect Stranger

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
Trance

Trance

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
Edit this entry