Sort by

shan has logged 236 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
BTS: Permission to Dance on Stage - LA

BTS: Permission to Dance on Stage - LA

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
BTS: Yet to Come in BUSAN

BTS: Yet to Come in BUSAN

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
Edit this entry  
17
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★
Edit this entry  
13
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
Edit this entry  
06
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
½
Edit this entry  
26
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
25
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge

The Purge

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hellraiser

Hellraiser

2022
×
Edit this entry  
10
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★
Edit this entry  
06
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry