• The House

    ★★★

  • The Wasteland

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Thunder Force

    ★★

  • Us Again

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Stand In

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Holidate

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • MTV Unplugged Presents: Miley Cyrus Backyard Sessions

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Não Vamos Pagar Nada

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • #Alive

    ★★★½

  • Becky

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Cuties

    ★★

  • Spree

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • The First Temptation of Christ

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Midway

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Countdown

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Eli

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Alice Júnior

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Rambo: Last Blood

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★