Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Ghost of Lord Farquaad

The Ghost of Lord Farquaad

2003
×
★★★
Edit this entry  
25
Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

Shrek in the Swamp Karaoke Dance Party

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
100 Things

100 Things

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
The Northman

The Northman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★½
Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hypnosis

The Hypnosis

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Haunted Hospital: Heilstatten

Haunted Hospital: Heilstatten

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mirrors 2

Mirrors 2

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Get the Goat

Get the Goat

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tô Ryca!

Tô Ryca!

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Get the Grift

Get the Grift

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
X

X

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Polaroid

Polaroid

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
06
1408

1408

2007
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★½
Edit this entry  
06
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
True Grit

True Grit

2010
×
★★½
Edit this entry  
03
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
Whindersson Nunes: My Own Show!

Whindersson Nunes: My Own Show!

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry