Letterboxd — Your life in film

Forgotten password?

×
mare

mare

  • Activity
  • Activity
  • Films
  • Diary
  • Reviews
  • Watchlist
  • Lists
  • Likes
  • Tags
  • Network
  • Gift Pro
  • RSS feed for mare
  • Watched
  • Diary
  • Reviews
  • Ratings
  • Remove filters
  • Account Filters
    • Show watched films
    • Hide watched films
    • Show liked films
    • Hide liked films
    • Show rated films
    • Hide rated films
    • Show logged films
    • Hide logged films
    • Show rewatched films
    • Hide rewatched films
    • Show reviewed films
    • Hide reviewed films
    • Show films in watchlist
    • Hide films in watchlist
    • Show films you own
    • Hide films you own
  • Content Filters
    • Show short films
    • Hide short films
    • Show TV shows
    • Hide TV shows
    • Hide documentaries
    • Hide unreleased titles
    • Show obscure films
    • Hide obscure films
    • Show Nanocrowd films
    • Hide Nanocrowd films
Sort by
  • When Reviewed
  • Review Activity
  • Review Count
  • Film Name
  • Release Date
    • Newest First
    • Earliest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • mare’s Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Your Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Average Rating
    • Highest First
    • Lowest First
  • Film Length
    • Shortest First
    • Longest First
  • Film Popularity
  • All time
  • 2022
  • 2021
  • 2020
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • All ratings
  • ★★★★★
  • ★★★★½
  • ★★★★
  • ★★★½
  • ★★★
  • ★★½
  • ★★
  • ★½
  • ★
  • ½
  • No rating
  • Shrek

    Shrek 2001

    ★★★★★ Rewatched by mare 21 May 2022

    NADA nesse mundo é capaz de superar shrek, simplesmente a MAIOR produção cinematográfica da galáxia

  • Everything Everywhere All at Once

    Everything Everywhere All at Once 2022

    ★★★★½ Watched by mare 21 May 2022

    a mente de quem fez esse filme

    ✋🏻 🤚🏻

  • Morbius

    Morbius 2022

    ★★★ Watched by mare 16 May 2022

    é inovador e revolucionário? não
    mas durante aquela meia hora

  • The Northman

    The Northman 2022

    ★★½ Watched by mare 14 May 2022

    apenas uma cópia furreca de game of thrones

  • Friday the 13th

    Friday the 13th 1980

    ★★½ Rewatched by mare 13 May 2022 1

    chato e as atuações piores ainda

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2022

    ★★★ Watched by mare 08 May 2022

    esperava mais, BEM mais... achei um pouco chato

  • The Beauty Inside

    The Beauty Inside 2015

    ★★★★½ Watched by mare 02 May 2022

    depressão

  • The Beauty Inside

    The Beauty Inside 2012

    ★★★★ Watched by mare 01 May 2022

    fofe

  • The Hypnosis

    The Hypnosis 2021

    ★ Watched by mare 01 May 2022

    delírio coletivo

  • Haunted Hospital: Heilstatten

    Haunted Hospital: Heilstatten 2018

    ★★★ Watched by mare 01 May 2022

    desmaiando com os plots twists

  • Get the Goat

    Get the Goat 2021

    ★★★★ Watched by mare 23 Apr 2022

    comedia brasileira das boas

  • Get the Grift

    Get the Grift 2021

    ★★★½ Watched by mare 16 Apr 2022

    samantha schmutz e marcus majella lendas

Newer
Older
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 48

Review Tags

823
  • 🇺🇸
  • by myself
  • 2010s
  • produced by women
  • comedy
  • drama
  • netflix
  • with mom
  • downloaded
  • adventure
  • thriller
  • rewatch 🔁
  • family
  • 2000s
  • action
  • horror
  • fantasy
  • romance
  • animation
  • pt-br
  • in theaters
  • disney
  • sci fi
  • 2017
  • crime
  • 2018
  • 2019
  • directed by women
  • mystery
  • 🇬🇧
  • 2020s
  • 1990s
  • About
  • News
  • Pro
  • Apps
  • Podcast
  • Year in Review
  • Gift Guide
  • Help
  • Terms
  • API
  • Contact
Twitter
Facebook
Instagram
YouTube
TikTok

© Letterboxd Limited. Made by fans in Aotearoa. Film data from TMDb. Mobile site.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google privacy policy and terms of service apply.

Upgrade to remove ads

Letterboxd is an independent service created by a small team, and we rely mostly on the support of our members to maintain our site and apps. Please consider upgrading to a Pro account—for less than a couple bucks a month, you’ll get cool additional features like all-time and annual stats pages (example), the ability to select (and filter by) your favorite streaming services, and no ads!

Tell me about Pro