• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★½

  • Don't Look Up

  • A Fiancé for Christmas

    ★★

  • Single All the Way

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★½

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Love Hard

    ★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

  • Wolf

    ★½

  • Squid Game

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Hand of God

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★½

  • Reminiscence

    ½

  • The Protégé

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Annette

    ★★★½

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • False Positive

    ½

  • No Sudden Move

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Far From the Tree

    ★★★

  • The Housewife and the Hustler

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

  • Cruella

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Stowaway

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mortal Kombat

    ½

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Coming 2 America

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Moxie

    ★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½