Sort by

thackary has logged 200 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
Prep & Landing

Prep & Landing

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ben Is Back

Ben Is Back

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Necktie

Necktie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
25
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
20
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gringo

Gringo

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Never Goin' Back

Never Goin' Back

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★½
Read the review Edit this entry