Sort by

thaistanley has logged 341 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
I'm a Porn Star: Gay 4 Pay

I'm a Porn Star: Gay 4 Pay

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Misery

Misery

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Liberty Hill

Liberty Hill

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Crawlspace

Crawlspace

1972
×
★★½
Edit this entry  
12
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elevator to the Gallows

Elevator to the Gallows

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Edit this entry  
05
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Border

Border

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Dawn of the Deaf

Dawn of the Deaf

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Breathe

Breathe

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry