• Muppets Haunted Mansion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★½

  • Cinderella

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Plan B

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mare of Easttown

  • Godzilla vs. Kong

  • Demi Lovato: Dancing with the Devil

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

  • Together Together

    ★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • The Blazing World

    ★★

  • Cusp

    ★★★½

  • Rita Moreno: Just a Girl Who Decided to Go for It

    ★★★½

  • Cryptozoo

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Locked Down

    ★★

  • Tiger

  • Pretend It's a City

  • Cops and Robbers

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Son of Monarchs

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Happy Halloween, Scooby-Doo!

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • Unpregnant

    ★★★½

  • One Night in Miami...

  • The Human Voice

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½