thalia has logged 38 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

Scooby-Doo! & Batman: The Brave and the Bold

2018
×
Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★
Edit this entry  
27
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Turkey Drop

Turkey Drop

2019
×
Edit this entry  
25
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Little

Little

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
17
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
★½
Edit this entry  
15
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It

It

1990
×
Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
Read the review Edit this entry  
13
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
13
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Late Night

Late Night

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Stonados

Stonados

2013
×
Edit this entry  
09
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Edit this entry  
08
Santa Girl

Santa Girl

2019
×
½
Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting Hour: Don't Think About It

The Haunting Hour: Don't Think About It

2007
×
Edit this entry  
08
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Edit this entry  
05
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo and the Ghoul School

Scooby-Doo and the Ghoul School

1988
×
Read the review Edit this entry  
02
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry