• Viraata Parvam

  • Spiderhead

  • Vikram

    ★★★★★

  • Saani Kaayidham

  • Top Gun: Maverick

  • Acharya

    ★½

  • Beast

  • The Northman

  • The Bubble

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

  • Ambulance

  • Everything Everywhere All at Once

  • Radhe Shyam

  • Valimai

    ★★★★

  • The Batman

  • Kanye West: DONDA Experience Performance 2 22 22

  • Gangubai Kathiawadi

  • Gehraiyaan

  • Mahaan

  • Jackass Forever

  • Atrangi Re

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

  • Spider-Man: No Way Home

  • Chandigarh Kare Aashiqui

  • Don't Look Up

  • Akhanda

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Red Notice

  • Sooryavanshi

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Doctor

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • Spencer

  • Dune

    ★★★

  • Belfast

  • The Card Counter

  • After We Fell

    ★★★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • Sarpatta Parambarai

  • Old

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

  • Jagame Thandhiram

  • In the Heights

  • F9

  • Army of the Dead

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Karnan

    ★★★★★

  • Joji

  • Bad Trip

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Nenjam Marappathillai

  • Cherry

  • Chaos Walking

  • Antihumanism

  • Judas and the Black Messiah

  • Malcolm & Marie

  • Master

  • AK vs AK

  • Paava Kadhaigal

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Let Them All Talk

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Soorarai Pottru

  • Mank