Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Avatar: The Way of Water

  • Suzume

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Trapped 13: How We Survived The Thai Cave

    ★★★

  • Glass Onion

  • The Banshees of Inisherin

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

  • Elvis

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Antlers

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Luca

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

  • I'm Thinking of Ending Things

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

  • Da 5 Bloods

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

  • Minari

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Lighthouse

  • Rocketman

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Captive State

  • Us

  • Captain Marvel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Vice