Sort by
  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Peter Pan & Wendy

    ★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Air

    ★★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • Strange World

    ★★★½

  • Spirited

    ★★

  • Slumberland

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★½

  • Onze Natuur, De Film

    ★★★★

  • Amsterdam

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Lightyear

    ★★★½

  • Close

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Father & Soldier

    ★★★★

  • The Eight Mountains

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Dog

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • No One Gets Out Alive

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Nightbooks

    ★★★½

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★★★

  • Come from Away

    ★★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Aftermath

    ½

  • Free Guy

    ★★★½