Sort by

Brent has logged 370 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Float

Float

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wind

Wind

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Burrow

Burrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Early to Bed

Early to Bed

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Claus Family

The Claus Family

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Saint

Saint

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Minions: Holiday Special

Minions: Holiday Special

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Winter's Tale

Winter's Tale

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Beau

Beau

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Eddie the Eagle

Eddie the Eagle

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry