Brent has logged 249 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Destino

Destino

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Two Is a Family

Two Is a Family

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Newsies

Newsies

1992
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hachi: A Dog's Tale

Hachi: A Dog's Tale

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry