Sort by
  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Obi-Wan Kenobi

  • Elvis

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Squid Game

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Polar

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★★

  • Venom

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Skyscraper

    ★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Bad Beat

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★½

  • Ready Player One

  • Upgrade

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★