Sort by

josh has logged 320 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victoria & Abdul

Victoria & Abdul

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Last Flag Flying

Last Flag Flying

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The 33

The 33

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
All These Sleepless Nights

All These Sleepless Nights

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Assassin

American Assassin

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In a Lonely Place

In a Lonely Place

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1993
×
★★★
Edit this entry  
26
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Landline

Landline

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The House

The House

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Boo! A Madea Halloween

Boo! A Madea Halloween

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry