Sort by

josh has logged 30 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepless

Sleepless

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phoenix Forgotten

Phoenix Forgotten

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Guy

The Perfect Guy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Selena

Selena

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monster Trucks

Monster Trucks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Void

The Void

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Split

Split

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
M

M

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Woman in Black

The Woman in Black

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry