Gabrielle has logged 18 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Predator

The Predator

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cam

Cam

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Psychedelic Soldier: And All The Other Things Left On The Way

Psychedelic Soldier: And All The Other Things Left On The Way

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Gigan

Godzilla vs. Gigan

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry