• Mank

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Primal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★½

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Mr. Pregnant

    ★★★★½

  • Killing

    ★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Mirai

    ★★★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★½

  • Mandy

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★½

  • Death Note

  • Batman and Harley Quinn

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★½

  • Silence

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★½

  • Ghostbusters

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Midori: The Camellia Girl

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★½

  • The Red Turtle

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Raw

    ★★★½

  • If Cats Disappeared from the World

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Wailing

    ★★★★

  • The Trust

    ★★★

  • Lemonade

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Crosscurrent

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • The Greasy Strangler

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Borrowed Time

    ★★★½

  • Zinnia Flower

    ★★★

  • Bone Tomahawk

    ★★★½