• The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★★

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Bridges of Madison County

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★