ray has logged 42 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
Read the review Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
26
Poltergeist

Poltergeist

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
1BR

1BR

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mayhem

Mayhem

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Monster House

Monster House

2006
×
Read the review Edit this entry  
17
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
You're Next

You're Next

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

Meet the Filmmakers: Josh and Benny Safdie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child's Play

Child's Play

1988
×
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry