Sort by
  • Do Revenge

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Men

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Encanto

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • I Still Believe

    ★★

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Instant Family

    ★★★★

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Pitch Perfect 3

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★