• Guns Akimbo

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Float

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Lucky Toupée

  • Elephant in the Room

  • Drop

  • Lightning in a Bottle

  • The Race

  • Hair-Jitsu

  • Puddles

  • Downtown

  • Zenith

  • Fetch

  • 7500

    ★★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Flower in the Mirror

  • Exchange Student

  • Just a Thought

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★½

  • Missing Link

    ★★★★

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Notes from Melanie

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Fighting with My Family

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★½

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Sound of Silence

    ★★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Smash and Grab

  • Kitbull

  • Reign of the Supermen

    ★★★

  • Polaroid

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • Vice

    ★★★½