Sort by
  • Anyone But You

  • Dream Scenario

  • Dicks: The Musical

  • Ferrari

  • Fallen Leaves

  • Beau Is Afraid

  • You Hurt My Feelings

  • Spirited

  • Talk to Me

  • She Said

  • Smile

  • Amsterdam

  • Confess, Fletch

  • Catherine Called Birdy

  • Glass Onion

  • The Menu

  • The Fabelmans

  • Blonde

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Banshees of Inisherin

  • Don't Worry Darling

  • Bones and All

  • TÁR

  • White Noise

  • Barbarian

  • Prey

  • Bullet Train

  • Nope

  • Vengeance

  • Elvis

  • Decision to Leave

  • Crimes of the Future

  • Triangle of Sadness

  • Men

  • Armageddon Time

  • Top Gun: Maverick

  • The Northman

  • Deep Water

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Emily the Criminal

  • Cha Cha Real Smooth

  • Sharp Stick

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Casey: A True Story

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Parallel Mothers

  • Malignant

    ★★½

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★