• Obi-Wan Kenobi

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Doctor Who: Legend of the Sea Devils

    ★★★★

  • Scream

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Hawkeye

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

  • Diana: The Musical

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Halloween Kills

  • Spencer

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★

  • Loki

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Doctor Who: Fury from the Deep

    ★★★★★

  • My Mum Tracy Beaker

    ★★

  • Wendy Williams: The Movie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • The Owners

    ★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Class Action Park

  • Tenet

  • Host

    ★★★★

  • Hamilton

  • Out

    ★★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Mulan

  • Emma.

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Who: Mission to the Unknown

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Marriage Story

  • Pokemon the Movie: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★