• Akakiri

  • Lop & Ochō

  • The Elder

  • T0-B1

  • The Village Bride

  • The Ninth Jedi

  • The Twins

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Creating an Army of the Dead

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Opening 12 Minutes 10 Seconds 10 Frames

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Education

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Puparia

  • Small Axe

    ★★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • The Mail

  • On the Rocks

    ★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • New Order

    ½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Boy and the Ball

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★★½