Sort by

The Great Owl has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Vice Squad

Vice Squad

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scarecrows

Scarecrows

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Django the Bastard

Django the Bastard

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dinosaurus!

Dinosaurus!

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Line Fever

White Line Fever

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Snakes on a Plane

Snakes on a Plane

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gas Pump Girls

Gas Pump Girls

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Moon in Scorpio

Moon in Scorpio

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry