Sort by

The Great Owl has logged 15 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Auntie Lee's Meat Pies

Auntie Lee's Meat Pies

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Terminal Island

Terminal Island

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Brotherhood of Satan

The Brotherhood of Satan

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Edge

Over the Edge

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloodeaters

Bloodeaters

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Val

Val

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outing

The Outing

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Through the Fire

Through the Fire

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Killer's Delight

Killer's Delight

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry