Sort by
  • The Evil Dead

    ★★★★★

  • Edgar Allan Poe's Buried Alive

    ★★★½

  • Children of the Corn

    ★★★★½

  • The Tingler

    ★★★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Lifeforce

    ★★★★★

  • Star Trek VI: The Undiscovered Country

    ★★★★★

  • Star Trek V: The Final Frontier

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Creature from Black Lake

    ★★★★

  • God's Country

    ★★★★

  • Unmasking the Idol

    ★★★★

  • Devil Dog: The Hound of Hell

    ★★★★

  • Don't Be Afraid of the Dark

    ★★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★★

  • Pearl

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • Nine Guests for a Crime

    ★★★★