Sort by
  • Luther: The Fallen Sun

    ★★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • My Name Is Vendetta

    ★★

  • Christmas with You

    ★★½

  • Stromboli

    ★★½

  • The Takeover

    ★★½

  • Wild Is the Wind

    ★★★

  • The Outside

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Smile

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Swimmers

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★★

  • The Whale

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★½

  • Loving Adults

    ★★★

  • I Came By

    ★★

  • Day Shift

    ★★★

  • Prey

    ★★★½

  • Recurrence

    ★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Bubble

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Black Crab

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Against the Ice

    ★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★½

  • Piggy

    ★★★

  • Shattered

    ★★½

  • Brazen

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Hypnotic

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Intrusion

    ★★★½

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★½

  • Benedetta

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Ferry

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★½

  • Below Zero

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • Attack of the Giant Blurry Finger

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm