the_narrator has logged 22 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Saturday Night and Sunday Morning

Saturday Night and Sunday Morning

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

God Respects Us When We Work, But Loves Us When We Dance

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Edit this entry  
15
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Road Movie

The Road Movie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Limey

The Limey

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry