Sort by

the_narrator has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Prize Winner of Defiance, Ohio

The Prize Winner of Defiance, Ohio

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Drugstore Cowboy

Drugstore Cowboy

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kitchen Sink

Kitchen Sink

1989
×
★★★½
Edit this entry  
17
Business is Business

Business is Business

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Man of the House

Man of the House

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mosquito Coast

The Mosquito Coast

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jesus' Son

Jesus' Son

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Dark Star

Dark Star

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Who Am I This Time?

Who Am I This Time?

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Little Black Book

Little Black Book

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Touch

Touch

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★
Read the review Edit this entry