Sort by

the_narrator has logged 599 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Linear

Linear

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cool Blue Car

Cool Blue Car

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
There There

There There

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Deceiver

Deceiver

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Storefront Hitchcock

Storefront Hitchcock

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Finders Keepers

Finders Keepers

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Short Story

A Short Story

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I'm Losing You

I'm Losing You

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Kill Your Friends

Kill Your Friends

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
There's Nothing You Can Do

There's Nothing You Can Do

2008
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wrong Man

The Wrong Man

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Coffee and Cigarettes

Coffee and Cigarettes

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sugar Town

Sugar Town

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wild Thing

Wild Thing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby It's You

Baby It's You

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Linguini Incident

The Linguini Incident

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tube Tales

Tube Tales

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pasolini

Pasolini

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Thoughts

Mortal Thoughts

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
White Noise

White Noise

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jackpot

Jackpot

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Access All Areas

Access All Areas

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hotel Monterey

Hotel Monterey

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Neon Bible

The Neon Bible

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Drew

Uncle Drew

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Imaginary Heroes

Imaginary Heroes

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Me Myself I

Me Myself I

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Peel

Peel

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jobe'z World

Jobe'z World

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Carmen Christopher: Street Special

Carmen Christopher: Street Special

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bio-Dome

Bio-Dome

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Disney Channel's Theme: A History Mystery

Disney Channel's Theme: A History Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thin Ice

Thin Ice

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Orders

Last Orders

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Dilemma

The Dilemma

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry