• No Time to Die

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Triumph

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Burrow

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • My Psychedelic Love Story

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Topside

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The 24th

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • The Big Ugly

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

  • Athlete A

    ★★★½

  • Lapsis

    ★★★

  • Quarantine Cat Film Festival

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • When two or three

  • Mayor

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Gunda

    ★★★½

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Spaceship Earth

    ★★

  • I Carry You with Me

    ★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Truffle Hunters

    ★★

  • Possessor

    ★★★½

  • The Penny Black

    ★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • The Courier

    ★★½