Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Shot Andy Warhol

I Shot Andy Warhol

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bruised

Bruised

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

The Way Down: God, Greed, and the Cult of Gwen Shamblin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Hours at the Capitol

Four Hours at the Capitol

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Like Dogs

Like Dogs

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Alone

Alone

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Boat

The Boat

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Down

Down

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lift

The Lift

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Red Dot

Red Dot

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Last Call

Last Call

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death of Me

Death of Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Colossal

Colossal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pieces

Pieces

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Room for Rent

Room for Rent

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry