Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry