Sort by

TheAdLAD has logged 43 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
The Inbetweeners 2

The Inbetweeners 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry